top of page

Jaký byl Kilpi Kemp běžecko-silové kondiční přípravy?


Konečně! Konečně po tak dlouhé době jsme mohli úspěšně uspořádat kempík zaměřený na techniku běhání a techniku posilování s vlastní vahou těla – kalistheniku. Už na jaře jsme s kolegyňkou Laďkou slibovaly, že když plánovaný kemp ve Španělsku přesouváme za podzimek, že uspořádáme náhradu v ČR – víkendovou akci. Bylo to sice díky restrikcím trochu narychlo a možná ne ve zcela ideálním termínu prázdnin, ale povedlo se! Druhý víkend v červenci jsme se s osmi účastníky našeho kempu sešli v Harrachově ve Sport Hotel Mumlava, abychom společně prožili velmi intenzivní víkend plný sportu, sluníčka a zábavy!


Partnerem kempu byla značka Kilpi, jejímž ambasadorem je Martina. Účastníci tak dostali parádní bagy na boty (anebo cokoliv jiného), do kterých se toho vejde opravdu dost, a navíc jsou nepromokavé, takže mokré boty od bláta nic nezamáčí. A instruktorky si užívaly skvělých svršků na sportování. Martina už rovnou začala testovat vzorky na příští rok #summer2022 a zdá se, že je dosti spokojena! Tímto #Kilpi velmi děkujeme za support!

Test bundy Mamba-W, kolekce summer 2022
Testujeme nepromokavost nové bundy Mamba

Sobota

V pátek kromě večeře bylo na programu protažení a kompenzační cvičení pod vedením Laďky. V sobotu pak dopolední program zaměřený na techniku běhu vedla Martina. Protože se v Harrachově tou dobou odehrával OCR závod Runmagedon, museli jsme malinko improvizovat v lokalitách vhodných pro naše potřeby. Ale všechno zlé, je k něčemu dobré – proběhali jsme opravdu celý Harrachov a našli místa, která bychom jinak minuli a která ale stála opravdu za to! Takže po společném rozklusání přes půl Harrachova a rozcvičení (vč. koordinačních lahůdek jako je semafor) byli účastníci zasvěcení do tajů atletické abecedy, jakožto ideálního cvičení na zlepšení techniky běhu i speciálního posilovacího cvičení dolních končetin. Samozřejmě, že každý v průběhu cvičení dostal zpětnou vazbu, a to takovou, jaká odpovídala jeho úrovni běhání. Začátečníci jednodušší, pokročilí a zkušení běžci sofistikovanější…

 
 

Dalším bodem programu byla technika běhu v členitém terénu, k čemuž skvěle posloužil harrachovský pumptrack. Vyzkoušeli jsme seběhy, výběhy, změny směru, a hlavně přechody mezi jednotlivými směry, což je velmi důležité v praxi.


Když funguje klopenka na kole, musí fungovat i při běhu – už jste to zkoušeli? Nás to tam ohromně bavilo! Ale byla to fuška, reagovat na neustálé změny terénu…

Při výklusu jsme zamířili k Mumlavskému vodopádu, nejen se podívat na krásu přírody, ale také nastartovat regeneraci koupelí v neteplé vodě.Po obědě bylo vše v režii Laďky; společně jsme v rámci zapracování doběhli k workoutovému hřišti, rozcvičili se a pustili se do práce. Laďka trpělivě a neúnavně vysvětlovala jak na správnou techniku kliku, dipu (klik vzad), shybu. Bez různých vzporů, podporů, visů, vznosů a dalších průpravných cviků se samozřejmě lekce neobešla. Po dvou hodinách práce se někteří zamýšleli, jestli se zvládnou sami najíst anebo je budou instruktorky muset nakrmit. Zvládli to všichni, jak program, tak i to jídlo!


Večer někteří využili místní sauny, jiní preferovali společné protahování zaměřené na jejich problematické partie těla. A ještě ta zapeklitá video-analýza, která je ale pro spoustu lidí neobjeveným tajemstvím. Není totiž od věci vidět sám sebe a uvědomit si i vizuálně, co mi okolí říká (a já si myslím, něco jiného).

A jak říká Pavel Kolář, „Zrak je pro člověka nejdůležitějším smyslovým orgánem, který je velmi intenzivně propojen s emočním vnímáním…“.


Neděle

Na nedělní dopoledne byl naplánovaný delší výběh po harrachovském okolí s několika posilovacími vsuvkami bez pomůcek, prostě jen tak v lese nebo na louce. Trasa byla naplánována z Harrachova přes Čertovu horu k Janově skále a přes Rýžoviště k Mumlavskému vodopádu. Ještě před začátkem stoupání na Čerťák jsme v rámci rozcvičení dokončili atletickou abecedu – pár složitějších cvičení jsme si schovali, aby se nám cvíča zbytečně nepopletla v hlavě, kdyby jich bylo moc najednou.


A pak jsme už začali stoupat po zelené turistické značce, udělali jsme si zastávku na Mamutím můstku a pokračovali až nahoru. Nakonec ten výběh nebyl tak strašný, jak se při snídani většině z běžců chtělo zdát. Nahoře bylo parádní místo na „zvířátkovou abecedu“ – posilování s vlastní vahou těla s napodobováním různých zvířat. K Janově skále jsme vzhledem k času už neběželi a seběhli rovnou dolů ke spodní stanici lanovky na Rýžovišti a přes hřeben přeběhli k Mumlavskému vodopádu se zase zregenerovat ve studené vodě.A po obědě hurá na „závod“. Ano, preferujeme, aby si účastníci takovýchto kempíků vyzkoušeli „závod“. S Laďkou jsme tedy označily asi 2,5km okruh v biatlonovém areálu, kde byl klid a téměř žádní lidé (oproti areálu po můstky, kde pořád běhali Runmagedonisté), vyznačily 4 posilovací stanoviště a závod mohl začít. I když se do závodění i přes přicházející únavu některým účastníkům dvakrát nechtělo, nakonec se hecli všichni a podali parádní výkony! Někteří i sami sebe překvapili!

 
 

Určitě ale všichni odvedli skvělou práci, o velký kus se posunuli jak v běhu, tak v technice posilování. A někteří si na základě neformálních diskuzí uvědomili, jaké chyby dělají ve svých trénincích či stravování, což je skvělé!Díky všem za účast, s Laďkou se těšíme na na další podobnou akci. Tou nejbližší plánovanou je momentálně Kilpi trénikový kemp OCR ve Španělsku, na který mají účastníci kempu v Harrachově 10% slevu!Comments


bottom of page