top of page

Názory a zkušenosti klientů

„Když dva dělají totéž, není to totéž...“

Každý je individualita, každý je jedinečný, každý má své schopnosti, dovednosti, znalosti, potřeby, zájmy či možnosti a představy. Inspirujte se zkušenostmi jiných.

Přečtěte si reference o tréninku, výuce na kempu či vedení stavování našich klientů!

Henry Fee

Henry Fee

— enduro biker, Great Britain

Martina supported me in preparation for a 5 day Extreme Enduro race (probably the most physical race currently out there). She took me from a non competitive hobby rider (2 short rides a week) to completing the race over 6 months with personalised weekly training plans (both on the bike and in the gym). She obviously knows what she’s talking about because my fitness gains were exceptional! Martina is very personable and provided in depth data analysis, knowing when to push my limits but also when to rest. I’d recommend her to any mountain biker that wants a tailored plan that supports their goals. She helped me achieve my objective, I’m confident she will help you achieve yours too.

Radka Havlíčková

Radka Havlíčková

— účastnice kempu, Praha

Ahoj Martino,
díky za všechny ty odkazy a fotky. A díky za celý kurz! Shodli jsme se s Lukášem, že jsme se oba opravdu něco naučili, víme, co dělat, na co se soustředit, až se zase postavíme na běžky. Navíc nás to bavilo. :)
Pro mě osobně bylo nejcennější uvědomění, že s každou nohou pracuju jinak, a že na vině bude asi práce s těžištěm, resp. osou ramen. Odpovídá mi to na prapodivný problémy, který mám v jiných sportech. Třeba brusle - přešlapy na jednu stranu s prstem v nose, na druhou ani za boha, telemarky - oblouk na jednu stranu pohoda, na druhou rozklepaný koleno. Na kurzu se mi podařilo zažít, že se to dá změnit, když se na to myslí.
Takže děkuju a přeju hodně radostných sportovních zážitků a nadšených studentů!

Radka

Luboš Seidl

Luboš Seidl

— bikepacker

Před Vánoci 2021 mi dorazil tajemný balíček, no spíš takovej placatej balík... Lubošův KALENDÁŘ a na druhé stránce se píše:

„Drahá Marťo,
Chtěl bych Ti touto cestou velice poděkovat za naši spolupráci a za vše, co pro mě děláš. Jsem opravdu rád, že se naše cesty zkřížily a že se mi věnuješ a přemýšlíš nad tím, jak mně posunout dál.

Velice si toho vážím, moc mě to baví a těším se na další pokračování!

Jako malé poděkování ode mě prosím přijmi tento kalendář, který Ti bude celý rok připomínat, jaká to je jízda 😊

Díky moc za vše!
Luboš“

Pavel Licek

Pavel Licek

— účastník kempu

Dnes jsem se byl ráno na hodinku projet ve Vrchlabí ve Vejsplachách a musím říct, že Tvůj kemp je znát. Celkově jedu lehčeji, najel jsem za tu hodinu víc než obvykle, nemusím se tak často zastavovat na vydýchání. Mám z toho radost. Chtěl bych ti ještě jednou poděkovat a myslím, že třeba za rok bych se ještě kempu zúčastnil. Možná bych zkusil i nějaký běžecký. Chodím běhat (hobbík), ale je mi jasné, že technika bude špatná, takže bych to rád vylepšil...

Díky i za zaslané materiály. Na stránkách máš spoustu zajímavých článků, postupně si je pročtu (některá videa a fotky jsou jsou točené/focené i v Hostinném, což je sympatické :-).
Tak díky, ať se daří a přeji spoustu spokojených klientů.
A někdy zase naviděnou.

Jan Kazda

Jan Kazda

— všestranný sportovec

Před pár měsíci jsem navštívil rehabilitaci - bolí mne tady, tady… po běhání. Doporučení zkušeného doktora a sportovce: „Naučte se správně běhat.“ Napadlo mne (po předchozích zkušenostech z běžek) oslovit MaChr-consulting, Sešli jsme se v Trutnově — video, rozbor, vysvětlení a následný nácvik techniky. Po dvou běháních, která následovala, sleduji významný pokrok. Důraz na jednotlivé, jasně Martinou definované prvky, přinesl výsledky. Plynulost, zlepšení využití jednotlivých tělesných partií, lepší koordinace…drobnosti velkého významu. Baví mne to běhání zase o trochu víc. Díky a doporučuji!

Natálie Blanárová

Natálie Blanárová

— všestranný sportovec

Som veľmi spokojná a odporúčame. Moc ma to posunulo vo sporte, vo výsledkoch, v umiestnenia. Dokonca som vyhrala seriál Prima Cup horských kôl vo svojej kategórii. Tréningy zábavné, výživné, vždy nakopli a mala som radosť. Som šťastná a Ďakujem 😍😍 Želám mnoho ďalších spokojných športovcov 😍😍

Jan Černohorský

Jan Černohorský

— všestranný sportovec

Martina Chrástková je skvělý a upřímný člověk, který se snaží vždy najít cestu, jak pomoci člověku k dosažení jeho cíle. Má opravdu mnoho znalostí a zkušeností, které chce šířit mezi další lidi, kteří mají zájem a chuť se v životě někam posunout. Naučil jsem se od Martiny mnoho věcí ze sjezdového a běžeckého lyžování ⛷🎿, ale také v běhu jako takovém jsem se hoodddnnněěěě posunul😊 Byl jsem na kurzu OCR kde vyučovala běžeckou techniku a koordinaci těla, a byla fakt sranda 😃🙂 Těším se na OCR kemp ve Španělsku a určitě i na další kurzy plný srandy, zábavy a také mého vlastního seberozvoje... Takže prostě jak jinak než, LET´S GOO 😊😉

Lucie Badalíková

Lucie Badalíková

— OCR runner

Martina je profík v tom co dělá, mnoho zkušeností, praxe a znalostí převádí efektivní formou do svých kurzů a tréninků. Její zábavná forma výkladů neomrzí a i pozitivní přístup. Na kurzu se vážně nudit nebudete. Méně zdatní i zdatnější si najdou to své!

S Martinou spolupracuji přes půl rok, jezdím i na kempy a její práce je úžasná, postupně mne dává dohromady techniku a při nějakých potížích pomáhá nalézt i řešení. Skvělá podpora!! Nekončící znalost a veselá povaha. Prostě MACHR. 💯💪🔝

Jakub Červenka

Jakub Červenka

— běžec na lyžích

Dnes... s jarním firnem a modrou oblohou... No moooc mi to chutnalo. Tak jsem si dal 40 km soupaž. Co kopec na rozmezí... O tom už se nemusíme bavit, kopec zrychluju, soupaží z Kasárenské na hřeben nad bunkrem taky soupaží... Promenádní zpátky a okolo 3km kopcem na Knajpu. No prostě Jiz50 na hladkých, není o čem...
Pořád ale musíme zrychlit pokud chceme Jiz50 někde okolo 2:50.

Každopádně díky za sezónu! Bez zranění, bez kolizí dodrženy tréninkový plán splněn na 90 %... Za mě spokojenost.

Jana Smékalová

Jana Smékalová

— účastnice kempu, Nové Město na Moravě

Martino,

moc Ti děkuji za všechny fotky, videa a cvičení.Věřím, že se ještě někdy uvidíme.

Bylo to moc fajn.
Kurz byl super,moc díky.

Lucie Lujza Ábelová

Lucie Lujza Ábelová

— účastnice kempu, Trutnov

Tak a je to za námi... ❄️Bylo to boží, i když jsem vyšťavená jako citron a rozbitá jako cikanský hračky... Učili jsme se na běžkách a učila nás ta nejlepší - Martina Chrástková v rámci Kilpi lyžařského běžeckého kempu ❄️. Já, Dejf Runner, Pavlína Brožová i Michal Šubrt doporučujeme všem, kdo se chtějí naučit nebo zdokonalit pod dohledem profíka😎 Díky, Marťo!​

Radka Kubečková

Radka Kubečková

— maminka svěřenkyně z BKL Machov

Ahoj Marti,

chtěla bych ti poděkovat nejen za sebe, ale určitě za všechny rodiče a děti, které jsi vedla k perfektní přípravě. Vím, že to s nimi bylo i hodně těžké, ale snad si z tvých rad a zkušenosti něco vzali. Děkuji moc.​

Jana Beranová

Jana Beranová

— účastnice kurzu Instruktor školního lyžování

Ahoj, Martino!
Bylo to s Tebou na úrovni ;)
Děkuji, že jsi mě naučila smýkaný oblouk (dnes jsem si ho užívala) a objasnila teorii carvingového oblouku (na rozdíl od změti dementních teorií a nadhodnocení tohoto oblouku). Také Ti děkuji, že to s Tebou bylo prima na běžkách!
Ať se Ti moc daří!​

Chloe

Chloe

— studentka UK FTVS, Čína

Hi, Martina
Thank you for sending the photos. Seeing the picture made me really miss the days in Pec pod Sněžkou. I really appreciate your help during those days. Also, I learned a lot of skiing skills and fell in love with this sport.
Hope everything goes smoothly with you and see you in April.

Yours, Chloe.

Petr Dvořáček

Petr Dvořáček

— účastník kempu, Trutnov

Ahoj Martino, díky Tvému úsilí jsem se dostal až na bednu! Ještě jednou děkuji

Jan Kazda

Jan Kazda

— účastník kempu, Liberec

Škola běžeckého lyžování. Přátelé lyžníci, navázal bych krátkou svodkou na naši diskusi o školách běžeckého lyžování. Tento víkend jsem absolvoval dvoudenní kemp s MaChr-consulting na Černé hoře v Krkonoších. V době, kdy v Jizerkách počítáme centimetry sněhu, tady je to na metry, azůro, prašan. Vyzdvihl bych hlavně přístup a důslednost trenérky (Martina Chrástková). Není to jen o "udělej tento cvik, nohu dej tak či onak"... je to o "proč to udělat a jak to s pohybem na lyžích souvisí". Spojení zkušeností závodnice s pedagogickou činností na FTVS považuji za ideální... Video + "chytrá tužka" v polední pauze, video po kursu mailem....atd. Doporučuji.​

Libor Mojžíš

Libor Mojžíš

— účastník kempu, Žernov

Jako „účastník kempu“ mohu jen Martině Chrástkové poděkovat a doporučit. Pro kohokoli, kdo se chce jakkoli zdokonalit v běžeckém lyžování. Jako samouk se člověk dostane jen na určitou hranici a pokud není supertalent (což většina populace opravdu není), potřebuje trenéra, pedagoga, aby zlepšil techniku. Takže ještě jednou: Díky!!!

Radka Linhartová

Radka Linhartová

— redukce váhy & fyzická zdatnost, Mladé Buky

Mohu jen a jen doporučit. Spolupracuji s Martinou již rok a výsledky se opravdu dostavily. Velmi mi pomohla a pomáhá, vždy, když mi dochází síly, dokáže mě vybudit k dalšímu výkonu. Ze začátku jsem byla velmi nervózní a nejistá, teď v ní mám toho nejlepšího sparring partnera a věřím, že naše spolupráce hned tak neskončí.

Michal Balcar

Michal Balcar

— horský běžec, Červený Kostelec

S Martinou jsem začal spolupracovat na doporučení svých známých. Slovo dalo slovo a už spolupracujeme šest měsíců.

Začátky pro mě byly opravdu krušné. Jako tréninkově nepolíbený běžec, jsem se nejprve musel „smířit“ s pro mne nestandardním systémem. Nejtěžší bylo uvěřit, že to bude opravdu fungovat. Nejprve jsem příliš nedůvěřoval tomu, že při běhu v nižších tepových frekvencích a pomocí intervalového tréninku dojde ke zlepšení. První měsíce jsem byl opravdu na rozpacích. Po zapracování tréninkového řádu, začalo vše dávat určitý směr a smysl. Nyní je již vidět opravdový posun.

Martiny obětavost a ochota řešit každodenní problémy s tréninkem i stravou je neskutečná. Snaží se vše vysvětlit, protože to není jen slepé sledování pokynů, ale je nutné vědět, proč se to vše dělá.

Tereza Tkadlecová

Tereza Tkadlecová

— běžkyně, Praha

Martinu jsem oslovila po prodělané silné alergické reakci na antibiotika, kdy jsem si musela více hlídat jídelníček, ve kterém jsem dost tápala. Druhým důvodem bylo to, že jsem se zase chtěla ve svém těle cítit pohodlně bez toho, aniž bych do těla cpala něco, co tam nepatří.

Od Martiny jsem požadovala složení jídelníčku s požadavkem, aby jednotlivé pokrmy byly i jednoduché na přípravu. Martina se svými znalostmi a zkušenostmi všechna moje očekávání dalece předčila. Velmi oceňuju její maximální zájem – byla mi k dispozici na konzultaci kdykoliv jsem potřebovala. Jídelníček mi rovněž velmi vyhovoval – v kuchyni jsem nikdy nestrávila více než 30 minut a jídlo mi chutnalo. Díky vyrovnanému příjmu navíc odpadla každodenní chuť na něco sladkého a případné večerní přejídání.

Oceňuju také spoustu tipů týkajících se například i pitného režimu, vhodných doplňků stravy apod.

Služby Martiny mohu jenom doporučit, mně její dohled na mým stravováním strašně moc pomohl a nasměroval k tomu, abych se zase cítila dobře.

Tomáš Will Dvořák

Tomáš Will Dvořák

— triatlet, Praha

Tak dnes je to tři měsíce, co jsem změnil svůj trénink a musím říct, že je to super. Děkuji moc Martině Chrástkové za to, že se stala moji trenérkou! Nebuďte zabednění, jako já a nechte si poradit od lidí, co tomu rozumí. Je to fakt super!​

bottom of page