top of page

Atletická ABeCeda

Speciální běžecká cvičení (atletická abeceda; ABC) mají napomoci ke zlepšení techniky běhu. Taky napomůže k rozcvičení kloubů, svalů, šlach a úponů, aby si běžec při závodě či rychlém tréninku neublížil. Osvojené cviky ABC je možné modifikovat, vícekrát opakovat, a pak nejenže utužují techniku běhu, ale také rozvíjí speciální sílu dolních končetin. Při ABC se běžec učí efektivně pracovat kotníkem, nedošlapovat přes patu, správnému běžeckému postoji a také se učí zvyšovat frekvenci kroků. Aby docházelo k došlapu na patu, je potřeba posilovat lýtko a vazy okolo kotníku, které musí celou váhu běžcova těla udržet nad zemí.


Následující video shrnuje všechna cvičení, která byla popsána a ukázána v předchozích článcích: Atletická abeceda klíč k lepší technice běhání, Atletická abeceda, aneb zlepši techniku běhání!, Atletická abeceda, cesta k silnému odrazu


Krásné cvičení a pohodové běhání všem!


Pokud si nejste svou technikou jistí, pošlete mi video k rozboru techniky anebo ještě lépe, pojďte se proběhnout a pocvičit techniku běhu s námi! Dozvíte se i něco k zásadám posilování s vlastní váhou těla!

Comments


bottom of page