top of page

Být dobrým coachem aneb jak propadnout DotWatchingu


Ještě před pár dny jsem vůbec netušila, že existuje něco jako DotWatching, až mě poučil svěřenec Luboš Seidl před svým odjezdem do Kyrgystánu na bikepackingový závod Silk Road Mountain Race. Je tomu necelý rok, co mě tenhle dobrodruh a úžasnej sporťák z #Kilpi Racing Teamu oslovil, jestli bych mu nepomohla s tréninkem právě na SRMR 2021.


„To je hozená rukavice a parádní výzva“, blesklo mi hlavou a neváhala jsem ani minutu, výzvy mám opravdu ráda.

Připravovat člověka na 1 800 km dlouhý závod s cca 30 000 nastoupanými metry v kyrgyzských horách, kde se do údolí vjíždí v nadmořské výšce 2 100 m n. m. a kde se údolím stoupá třeba i 118 km, a sedla se přejíždí i vysoko přes 3 000 m n. m. a samozřejmě na nich o sníh není nouze, byla skvělá příležitost posunout se zase o kousek dál – musela jsem se toho hodně naučit, abych mohla být celý rok Lubošovi rádcem a oporou.

Jestli se trénink opravdu povedl, to se uvidí, až dokončí svou kyrgskou misi… Nicméně Luboš se se mnou loučil zprávou: „Nevím, co jsi se mnou udělala, ale forma letí neskutečně nahoru. Dneska jsem úplně zrušil kámoše, se kterým se poslední tři roky trápím, a to jsem se jenom vozil a nijak jsem to nehrotil… Snad to bude ještě trochu stoupat. Vypadá to, že mi vyhovuje pravidelné tempo do tahu, což by v těch údolích KG mohlo fungovat. Ale dneska jsem ho ničil do kopce, po rovině i ve sjezdech… Ať už to začne!“


 
 

Chýlil se termín odjezdu a s Lubošem jsme si volali, abychom doladili poslední tréninky v Kyrgoši, nějaká doporučení ohledně stravování či nocování apod. Luboš mi na oplátku ozřejmil, co je to ten DotWatching (www.dotwatcher.cc) – ano, doslovný překlad je správný – prostě sedíte u PC nebo mobilu a sledujete puntík pohybující se po mapě.


„No to je blbákov, to je tak něco na mě...“

Jenže sotva závod odstartoval, už jsem tomu taky propadla. Prostě to člověku nedá, nekoukat na to, jak se svěřenci vede. Takže člověk pořád otevírá ten magický odkaz www.srmr2021.maprogress.com a zírá do mapy, kde se pohybují ty „špendlíky“ s jmenovkou, na profil a studuje jakou rychlostí se který závodník pohybuje, jestli jede do kopce nebo z kopce, a kdo ze závodníků urazil kolik kilometrů za den a v jaké je výšce či jiné detaily ze závodu.


Máme komunikační skupinu ještě s Martinem Nytrou, ultra běžcem též z #Kilpi Racing Teamu, abychom mohli dát Lubošovi maximální support alespoň takto na dálku, když už nemůžeme být s ním v těch parádních horách. Martin, jako zkušený ultráč Luboše vůbec nešetří a plánuje mu, že nepůjde spát, dokud nedojede závodníka před sebou anebo že už nám nemá nic psát, vypnout telefon a spát... Což má ale motivační účel a sám velmi dobře ví, že plány od počítače jsou jedna věc a realita v Kyrgystánu jiná...

Zatím se nám docela daří udržet v Lubošovi vědomí, že je nejlepší, a i přes počáteční nevolnosti a první dva dny šlapání bez příjmu potravy (nic pevného v sobě neudržel) jede jako fík, a postupně smazává „problinkané“ manko a bojuje o bednu! Teda, vlastně se na ni dneska už probojoval!

 
 

Tak držte palce a sledujte Luboše na jeho soc. sítích FB a IG, kam pravidelně přidává pozdravy, tak i na mapě jako žlutý špendlíček! Do cíle mu chybí necelých 900 km, už se přehoupl do druhé poloviny závodu – samozřejmě do té „kratší“…


Comentarios


bottom of page