top of page

Kilpi Lyžařský běžecký kemp 2023 – prosinec


Kilpi Lyžařský běžecký kemp 2023 - prosinec
Kilpi Lyžařský běžecký kemp 2023 - prosinec

Před Vánoci přišla parádní zima, skvělé lyžování a pak přišla obleva… Vánoce na blátě se dají ve městě přežít, ale že ani na horách se nebude dát kloudně lyžovat, byla trochu čára přes rozpočet. Kilpi Lyžařský běžecký kemp v prosincovém termínu (28.–29.12.) plný, lidé natěšení lyžovat a my nebudeme mít kde?


Vyrazili jsme na průzkum na Černou horu na skialpech, abychom zjistili, že tam opravdu učit za peníze nechci, to bych prostě sama před sebou neobstála, styděla bych se. Jediná myšlenka byla, že kempík budu muset zrušit, což se mi ale nechtělo. Pak přišla spásná myšlenka, přesunout akci do Vrchlabí do Vejsplach, kde bylo velmi slušné lyžování.


Všichni pracovali na plné obrátky

Sešli jsme se tedy s účastníky kempu (parádní 10členná skupinka) ve Vrchlabí a pustili jsme se do práce, tedy vlastně zábavného lyžování. Ano, byla to improvizace, na Černé hoře jsou skvělé podmínky pro výuku, všechno je blízko, od mírné sjezdovky, která je široká, a tak se na ni porovnáme i se sjezdaři až po složitější terény, což ve Vrchlabí prostě nenajdeme. Navíc na Černé si člověk vždycky najde místo, kde je průchod jiných lyžařů minimální a variant je víc. To ve Vrchlabí určitě nebylo. Lidu spousta, především z klubů z blízkého i vzdálenějšího okolí od nejmenších po dospělé. „Třešničkou“ byli polští reproši, kteří přijeli v tom nejexponovanějším čase (10 dopoledne) jezdit intervalové tréninky… Zas na druhou stranu byl kempík s názornou ukázkou, jak to má opravdu vypadat, i ty malé dětičky byly jakousi motivací, pro účastníky.

 
 
Kilpi Velover a vesta Nai, ideální parťáci na výuku
Kilpi Velover a vesta Nai, ideální parťáci na výuku

Všichni jsme po celé dva dny pracovali na plno. Maximální soustředění mezi tolika jinými lyžaři nebylo jednoduché pro nikoho. Ale poprali se s tím myslím všichni statečně a všichni se v lyžování zas o nějaký kousek posunuli, někdo o větší, někdo o menší.


Za tu dřinu byli účastníci odměněni malým dárkem od Kilpi, kde mi je ctí být ambasadorem a pomáhat jim s vývojem oblečení. Děkuji za tu možnost a podporu! Při kempu jsem učila ve vlněném tričku Merin-W a jako druhou vrstvu používám Carol-W. Na trička jsem oblékla letošní novinku bundu Velover-W, která je sice primárně určená pro cyklistiku, ale pro postávání při výuce anebo při chladných dnech na běžky se mi bunda maximálně osvědčila. Na vrch přidávám vestu Nai-W. Pokud zafukuje nebo začne pršet nikdy mi v bidonu nechybí Hurricane-W.

MaChr-consulting.cz: Teorie je věc jedna, praxe věc druhá! Když máza není optimální.
Teorie je věc jedna, praxe věc druhá!

Pravda, když mi jeden z účastníků posílal pozdrav z lyžařské dovolené, musela jsem se zamyslet, jestli jsem povídání o mazání nevyprávěla v jazyce nějakého cizího kmene – však se přesvědčte sami na obrázku. Jsem ale ráda, že Aleš vzal svůj drobný přehmat ve voscích s úsměvem!Ještě jednou děkuji všem za účast a trpělivost!


Věřím, že se zase potkáme. A pokud se chcete naučit jezdit na běžkách nebo se na nich zdokonalit, není nic jednoduššího, abyste se přihlásili na únorový termín. To snad bude vládnout opravdová zima a na Černé hoře si užijeme sice těžké ale parádní dva dny lyžování!


Případně se můžeme potkat v Harrachově při spolupráci se Sportovní dítě.cz.


Pro ty, co mají radši teplo, než zimu, tak máme s kolegyňkou Laďkou připravený druhý ročník Kilpi tréninkového kempu OCR ve Španělsku! To je ale akce, kterou byste si neměli nechat ujít! Teplo, trochu studené moře, pláž ale horká, Mike´s Gym a běh nejen po pobřeží i v po okolních kopcích a místo volna, výlet za makaky na Gibraltar!


Chceš začít sportovat a nevíš, jak do toho? Napiš, ráda Ti pomohu s nastavením tréninkového plánu, přesně pro Tebe.


Ještě budeme chvíli užívat zimy!


Comments


bottom of page